Kod
2

Architektura może być jak dobry film

Robert Konieczny opowie, jak w przystępny i angażujący sposób przedstawia swoją architekturę w książce „budynki + idee". Dzięki lekkiej narracji, jego projekty nabierają nowego wymiaru, a odbiór staje się prosty i naturalny – jak oglądanie wciągającego filmu. W trakcie wykładu zdradzi kulisy tego podejścia i pokaże, że architektura może być zrozumiała dla każdego.

Śląskie metro

Makieta prezentuje panoramę Katowic na górnej platformie. Na dolnej znajduje się metro. Projekt wyjaśnia zjawisko elektromagnetyzmu, w tym siły elektrodynamicznej. Uczestnicy maga zmieniać parametry "pociągu", zmieniając pole magnetyczne i natężenie prądu.

Inżynieria EKSTREMALNA – POCIĄG! – interaktywna prezentacja

Inżynieria ekstremalna – Pociąg" uczestnicy będą mieli okazję w interaktywny sposób zgłębić zasady działania pociągów i wyzwania inżynierskie związane z ich projektowaniem. Prezentacja łączy elementy zabawy i nauki, pokazując, jak technologia wpływa na bezpieczeństwo i efektywność transportu kolejowego.

Modelarstwo rakietowe od podstaw

Podczas 8. ŚFN KATOWICE chcemy pokazać naszą pasję jaką jest budowa modeli rakiet i modelarstwo kosmiczne. Zamierzamy pokazać na czym polega modelarstwo rakietowe oraz jak w ogóle zacząć przygodę z tym hobby. Zaprezentujemy proste, podstawowe rakiety małej mocy, pokażemy z czego można taki prosty model wykonać, skąd wziąć materiały oraz jak bezpiecznie wykonać start rakiety. Następnie pokażemy nasze bardziej zaawansowane konstrukcje. Zamierzamy przez to pokazać jak od prostych małych modeli przejść do budowania bardziej zaawansowanych konstrukcji.

Każdy może kodować – czyli programowanie w języku Swift

Nauka kodowania to umiejętność, która zmienia świat, ale także wzmacnia pewność siebie i umiejętność rozwiązywania problemów. Poznaj Swift — potężny język, w którym tworzone są światowej klasy aplikacje dla urządzeń Apple. W Swift już jedna linia kodu może sprawić, że wydarzą się niesamowite rzeczy. Interaktywne lekcje uczą kluczowych koncepcji programowania, a dodatkowe wyzwania zachęcają do eksploracji kodu na nowe, ekscytujące sposoby.

Sztuka podpowiadania

Warsztat w języku angielskim.<br>Powszechnym błędnym przekonaniem jest, że sztuczna inteligencja pomoże nam jedynie robić szybciej i taniej rzeczy, które początkowo należały do ​​ludzi: zapamiętywanie, myślenie i tworzenie. Jak można bardziej kreatywnie wykorzystać sztuczną inteligencję? W jaki sposób może nam to pomóc w odkrywaniu nowych ścieżek, a jednocześnie pomóc nam utrzymać wiodącą rolę w tym procesie? Podpowiedź normalizowałaby jednostkę lub powodowałaby subiektywne zniekształcenie, zwykle uznawane za własne artystę.