Jesteś tutaj

Podczas 6. edycji ŚFN KATOWICE znowu spotkamy się z Tomaszem Rożkiem!

Tomasz Rożek jest fizykiem, polskim dziennikarzem naukowym, a także popularyzatorem nauki. W obrębie jego zainteresowań znajdują się również chemia, biologia, astronomia i matematyka. Jest założycielem Fundacji „Nauka. To Lubię!” oraz ambasadorem Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, z którym związany jest od pierwszej edycji.

W tym roku podczas 6. ŚFN naukowiec będzie gospodarzem własnej sceny, na której gwarantuje wiele rozmaitych atrakcji! 

Na Scenie „Nauka. To Lubię!” popularyzator przeprowadzi rozmowy z wybitnymi gośćmi. Wśród nich będą astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej Luca Parmitano oraz dr Aleksandra Przegalińska, z którą naukowiec podejmie temat przyszłości sztucznej inteligencji.

Do udziału w spotkaniach wymagana jest rejestracja: 

spotkanie z Lucą Parmitano;

– spotkanie z dr Aleksandrą Przegalińską.

Na Scenie Tomasza Rożka „Nauka. To Lubię” odbędzie się także premiera nowego filmu „Kosmiczne Przygody pewnej sondy” wyprodukowanego przez Fundację „Nauka. To Lubię!”. Wyemitowana zostanie również nowa wersja kilkuodcinkowego serialu animowanego pt. „Jak działa człowiek?”, którego transmisja miała miejsce w 2021 roku na kanale YouTube „Nauka. To Lubię Junior”.

Podczas festiwalu uczestnicy będą mogli także wziąć udział w warsztatach odbywających się na scenie naukowca. Będzie można dowiedzieć się m.in. jak działa drukarka 3D i jak możliwe jest drukowanie żywych narządów. Tomasz Rożek poprowadzi również warsztaty dla delegatów Forum Festiwali (rejestracja na wydarzenie:
https://www.slaskifestiwalnauki.pl/popularyzacja-nauki-warsztaty-zamkniete-dla-delegatow).

Ciekawość audytorium, które będzie aktywnie uczestniczyło w atrakcjach przygotowanych przez Tomasza Rożka, badacz zaspokoi autorskimi wykładami:

– „Sztuczna – czyli jaka? Wykład o sztucznej inteligencji” (rejestracja na wydarzenie: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/tomasz-rozek-prezentuje-sztuczna-czyli-jaka-wyklad-o-sztucznej-inteligencji-0);

– „Czy można drukować narządy biologiczne?” (rejestracja na wydarzenie: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/tomasz-rozek-przedstawia-czy-mozna-drukowac-narzady-biologiczne);

– „Superbohaterowie: najwybitniejsi polscy naukowcy” (rejestracja na wydarzenie: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/tomasz-rozek-prezentuje-superbohaterowie-najwybitniejsi-polscy-naukowcy),

– „Człowiek: największe ciekawostki” (rejestracja na wydarzenie: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/wyklad-dr-tomasza-rozka-czlowiek-najwieksze-ciekawostki).

Będzie także możliwość osobistego spotkania z Tomaszem Rożkiem na Przystanku Nauka im. Marii Skłodowskiej-Curie w poniedziałek, 5 grudnia o godz. 9.55.
 

Polski
Główna grafika: 
Tomasz Rożek na scenie
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika