Jesteś tutaj

Podsumowujemy nabór do programu 5. ŚFN

Zakończyliśmy nabór uzupełniający do programu 5. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Jest to dobry moment, by spojrzeć w statystyki.

 

W obu naborach otrzymaliśmy łącznie 608 zgłoszeń, w tym propozycje 152 stanowisk pokazowych, 117 warsztatów, 247 wykładów, 33 wystaw oraz 59 innych aktywności. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zechcieli dołożyć swoją cegiełkę do tworzenia tej wyjątkowej pod wieloma względami edycji festiwalu. Jesteśmy przekonani, że z takim zapleczem uda nam się zrealizować niezapomniane wydarzenie.

Jak już informowaliśmy, piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki odbędzie się wyjątkowo jesienią, w dniach od 9 do 15 października.

W realu...

5. ŚFN rozpocznie się w sobotę 9 października uroczystą galą otwarcia. Dzień później, czyli w niedzielę 10 października, otworzymy dla naszych gości przestrzeń rozciągającą się od katowickiego rynku aż do ulicy Jerzego Dudy-Gracza. To właśnie na tym rozległym terenie znajdzie się scena główna, sceny mniejsze, obszary wiedzy oraz strefy specjalne. Nie zabraknie wyjątkowych atrakcji dla każdego, kto traktuje naukę jako pasję, ciekawostkę, wyzwanie lub po prostu najlepszą rozrywkę.

...i online!

Od poniedziałku do piątku (11–15 października) będziemy się spotykać w przestrzeni wirtualnej. Wszyscy zainteresowani będą mogli uczestniczyć w szeregu aktywności online. Czeka nas pięć ekscytujących dni – każdy poświęcony innemu obszarowi wiedzy (przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym oraz medycynie i zdrowiu). Nie zabraknie również sztuki, programu dla nauczycieli, uczniów, a także osób dorosłych.

Prace nad organizacją imprezy trwają, a my uwijamy się jak w ukropie, mobilizując wszelkie siły fizyczno-intelektualne, by wszystko było dopięte na ostatni guzik! Obecnie producenci festiwalowych stref komunikują się ze zgłoszonymi wystawcami – każdy może liczyć na opiekę z naszej strony.

Dziękujemy Wam!

Cieszymy, że jesteście z nami! Wierzymy, że dzięki wspólnym staraniom stworzymy wydarzenie absolutnie wyjątkowe, o którym długo będzie się mówić (w samych superlatywach!). Do zobaczenia podczas 5. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

 

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika