Jesteś tutaj

Premiera nowej powieści Olgi Tokarczuk: z noblistką porozmawia prof. Ryszard Koziołek

Empuzjon to tytuł kolejnej powieści Olgi Tokarczuk – dziewiątej w całym jej dorobku pisarskim i pierwszej po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla za rok 2018. Z tej okazji odbędzie się wyjątkowe spotkanie z autorką: w czwartek 2 czerwca we wrocławskiej Hali Stulecia rozmowę z noblistką poprowadzi prof. dr hab. Ryszard Koziołek – rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz dyrektor generalny ŚFN.

Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 19.00, będzie transmitowane za pośrednictwem profilów Facebookowych organizatorów wydarzenia: Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury, Miasta Wrocław, Wydawnictwa Literackiego i Fundacji Olgi Tokarczuk.

Profesor Koziołek tak pisze o najnowszej powieści noblistki:

„Pierwsza po Noblu, wyczekiwana niecierpliwie powieść Olgi Tokarczuk jest dla miłośników jej twórczości powrotem do domu. Spotkają dawnych znajomych, ulubione miejsca nasycone historią i magią, nalewki z grzybów i mrówek, erudycyjne szarady, a przede wszystkim – powieściowy dialog z naszym życiem współczesnym, które wspólnie wiedziemy jako ludzie, Europejczycy, Polacy”.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Więcej informacji na stronie internetowej spotkania.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika