Prezes Zarządu Polbionica sp. z o.o., Dyrektor Naukowy Fundacji Badań i Rozwoju Nauki, Dyrektor Medyczny MediSpace sp. z o.o., chirurg transplantolog, oddany lekarz i naukowiec wizjoner. Pomysłodawca biodrukowania bionicznej trzustki – narządu, który przywróci zdolność organizmu do regulowania poziomu cukru we krwi i zrewolucjonizuje leczenie cukrzycy oraz przewlekłego zapalenia trzustki.
Kieruje zespołem prowadzącym innowacyjne – na skalę światową – badania i poszukuje nowatorskich rozwiązań w medycynie. Brał udział w pierwszym przeszczepie wysp trzustkowych w Polsce (2008), pierwszym przeszczepie samej trzustki (2010) oraz w pierwszej wymianie par nerek pomiędzy dawcami-biorcami rodzinnymi (2015).
Z połączenia jego dwóch pasji – transplantologii i endoskopii – powstała nowa metoda leczenia cukrzycy – endoskopowe przeszczepienie wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka. W 2013 roku wykonał pierwszy tego typu zabieg na świecie. Jest współtwórcą portalu wymiany wiedzy medycznej www.medtube.net i aplikacji medycznej www.medizzy.com, gromadzącej ponad 800 tys. lekarzy i studentów medycyny z całego świata.
Wielokrotnie nagradzany w kraju i zagranicą, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP. Założyciel Polbionica sp. z o.o. – spółki powstałej z ramienia Fundacji Badań i Rozwoju Nauki w celu komercjalizacji badań przeprowadzonych w ramach projektu „Biodrukowanie 3D rusztowań z wykorzystaniem żywych wysp trzustkowych lub komórek produkujących insulinę w celu stworzenia bionicznej trzustki” w ramach programu STRATEGMED, finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Projekt jest realizowany przez Konsorcjum BIONIC (Fundacja Badań i Rozwoju Nauki, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Instytut Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego, Politechnika Warszawska, spółka MediSpace). Obecnie projekt biodruku bionicznej trzustki otrzymał dofinansowanie w ramach projektu Seal of Excellence finansowanego przez NCBiR w ramach środków z Komisji Europejskiej. Projekt ma na celu badanie kliniczne, czyli wchodzi w fazę pierwszego przeszczepienia u człowieka. Sama bioniczna trzustka została zakwalifikowana przez Europejską Agencję Medyczną jako wyrób zaawansowanej terapii medycznej (combined Advanced Therapy Medicinal Product-cATMP) i przechodzi fazę przygotowawczą do wdrożenia do kliniki.