Jesteś tutaj

Prof. Zbigniew Izdebski gościem 6. ŚFN KATOWICE!

Rozpoczynamy prezentację postaci ze świata nauki (i nie tylko), które przyjadą do Katowic na szóstą edycję Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Miło nam poinformować, że jednym z gości specjalnych festiwalu będzie prof. Zbigniew Izdebski – jeden z największych ekspertów w dziedzinie seksuologii w Polsce.

Prof. dr hab. n. hum. Zbigniew Izdebski jest pedagogiem, seksuologiem, doradcą rodzinnym i specjalistą w zakresie zdrowia publicznego. Jest kierownikiem Katedry Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczącym Rady Naukowej dyscypliny pedagogika na UW, koordynatorem i przewodniczącym zespołu ds. opracowania programów studiów na kierunku lekarskim UW oraz koordynatorem zespołu ds. infrastruktury medycznej. Jest także kierownikiem Katedry Humanizacji Medycyny i Seksuologii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego (UZ).

Prof. Zbigniew Izdebski

Pełnił funkcje dziekana Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu UZ (2005–2012) oraz sekretarza naukowego Polskiej Akademii Medycyny (2005–2011). Jest Honorowym Członkiem Niemieckiego Towarzystwa Wychowania Seksualnego (2008) oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Założył Stowarzyszenie do walki z dziecięcą prostytucją i pornografią Pro-Ecpat. Stale współpracuje naukowo z Instytutem ds. Badań nad Seksem, Płciowością i Prokreacją im. Kinseya w Uniwersytecie Indiana w USA.

Został odznaczony złotym medalem Światowej Akademii Medycyny Alberta Schweitzera za humanizację medycyny. Jest wielokrotnym laureatem nagrody Ministra Zdrowia, a w 2013 roku przyznano mu nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za całokształt dorobku naukowego.

Prof. Zbigniew Izdebski jest Inicjatorem i organizatorem Ogólnopolskich Debat o Zdrowiu Seksualnym. Łączy działalność badawczą, dydaktyczną i kliniczną. Jest autorem licznych publikacji, książek naukowych i popularnonaukowych. Popularyzuje wiedzę w prasie, radiu i telewizji.


Kto jeszcze pojawi się w Katowicach między 3 a 5 grudnia? Nazwiska kolejnych gości specjalnych 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE poznacie już wkrótce!

Polski
Główna grafika: 
Mężczyzna wygłasza wykład na scenie. Obok sceny siedzą i słuchają odbiorcy
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika