Dozwolone sortowanie
Data aktualizacji, malejąco
Alfabetycznie, A-Z
Od najnowszych
Kod
1

Academic Zone - Strefa Uczelni na 8. ŚFN

Odwiedź Academic Zone na 8. Śląskim Festiwalu Nauki Katowice. Ta interaktywna strefa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu J. Długosza w Częstochowie, Politechniki Częstochowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej im. K.

Stoisko Wydawnictwa Helion

Wydawnictwo Helion to lider specjalizujący się w literaturze informatycznej, działający na rynku książki nieprzerwanie od 1991 roku. Nasze publikacje to książki informatyczne pisane przez największych fachowców w swych dziedzinach. Kierowane są do wszystkich, którzy swoją codzienną pracę, rozrywkę czy naukę skupiają wokół technologii informatycznych. Poziom zaawansowania nie ma znaczenia.

Spotkanie z Menno Schilthuizen na Przystanku Nauka

Na Przystanku Nauka możesz porozmawiać z gośćmi Śląskiego Festiwalu Nauki - zadać im dowolne pytania, poprosić o wyjaśnienie czegoś z wykładu, zapytać o sprawy, które Cię nurtują albo po prostu pogadać. Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą po jego wykładzie "Przeszczepieni. O transplantologii 40 lat po słynnej operacji Religi. O albumie Życia nigdy dość" (Hol Górny: Kawiarnia Literacka).

Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Nasz projekt ma na celu kształtowanie wśród dzieci nawyków zdrowego i racjonalnego odżywiania oraz promowanie dbałości o zdrowie poprzez różnorodne aktywności fizyczne. Uważamy, że wczesne rozwijanie takich postaw jest kluczowe dla ich prawidłowego rozwoju, dobrego samopoczucia oraz zapobiegania problemom zdrowotnym w przyszłości.

Zielona Strefa Nauki w Katowicach - rozwiązanie inspirowane przyrodą?

Odkryta Rawa? Zielone bulwary nad rzeką? Nieustanny kontakt społeczności akademickiej z przyrodą? To tylko kilka dość naturalnych pomysłów na zagospodarowanie katowickiego kampusu UŚ. Naturalnych, ale czy realnych i potrzebnych? Czy nauka, która wie o przyrodzie wszystko, może się bez niej obyć w codziennym życiu? Na te pytania będzie próbowała odpowiedzieć ta właśnie debata.

Eksperymenty i instrumenty edukacji dla transformacji

Transformacja energetyczna wymaga nie tylko edukacji w wąskich, trudnych specjalnościach, to także edukacja dla klimatu, zielone kompetencje, zmiana nawyków konsumenckich, ale i zmiana stosunku własnego regionu, w którym dominował do niedawna przemysł ciężki. Będziemy rozmawiać o różnych doświadczeniach edukatorskich – od zajęć z najmłodszymi, przez tworzenie wielkich projektów edukacyjnych, po działalność takich instytucji jak jaworznicka Geosfera.

Citizen Science – mieszkańcy dla nauki

W rozmowie z gośćmi ŚFN zidentyfikujemy efektywność nowej aktywności uruchomionej w ramach EMNK 2024 - Citizen Science (CS), czyli „nauka obywatelska". Najczęściej CS ujmowana jest jako udział osób niebędących naukowcami w procesie gromadzenia danych naukowych zgodnie z protokołami i udział w ich w procesie opracowania, interpretacji tych danych i upowszechnienia, czyniąc z nich bezpośrednich uczestników tworzenia rzetelnej wiedzy o świecie np. w obszarze przyrody, społeczeństwa itd.