Jesteś tutaj

Stanowisko pokazowe

W Sali wielofunkcyjnej MCK-u tradycyjnie już umiejscowionych zostanie sześć obszarów wiedzy poświęconych jej różnym dziedzinom:

  • naukom ścisłym,
  • naukom przyrodniczym,
  • naukom technicznym,
  • naukom humanistyczno-społecznym,
  • medycynie i zdrowiu
  • sztuce.

Obszary wiedzy to przede wszystkim mnóstwo stanowisk pokazowych, za pomocą których można doświadczyć nauki w sposób najbardziej namacalny.

Łazik marsjański Impuls - Politechnika Świętokrzyska

Jesteśmy drużyną IMPULS działającą na Politechnice Świętokrzyskiej w Katedrze Automatyki i Robotyki, która od roku 2013 konstruuje roboty mobilne zwane łazikami marsjańskimi. Uczestnicząc w międzynarodowych zawodach, zajmowaliśmy wysokie pozycje. W tegorocznym konkursie Europen Rover Challenge uplasowaliśmy się na I pozycji. European Rover Challenge to największe w Europie wydarzenie robotyczno-kosmiczne skierowane do przedstawicieli świata nauki i biznesu, sektora new-tech oraz szerokiej publiczności.

Innowacyjne cyfrowe technologie w edukacji i biznesie

Śląskie. Szlak Zabytków Techniki

Motywem przewodnim naszego stoiska będzie Szlak Zabytków Techniki. Do współpracy zostały zaproszone wybrane obiekty znajdujące się na SZT. Ich przedstawiciele przygotują różnorodne atrakcje dla dzieci w różnym wieku, m.in. eksperymenty z wykorzystaniem energii, druk na zabytkowej prasie drukarskiej, mielenie zboża oraz wiele innych.

Gospodarz Festiwalu - Miasto KATOWICE

Katowice przodowały niegdyś w ilości wydobytych ton węgla, dziś wyróżniają się w rankingach podsumowujących wyjątkowe wydarzenia kulturalne, sportowe i biznesowe. Bogate zaplecze hotelowe, najnowocześniejsze sale kongresowe i doskonały dojazd obejmujący różnorodne środki transportu jak magnes przyciągają organizatorów, którzy swoje imprezy lokalizują właśnie w centrum aglomeracji. 

METROPOLIA. JESTEŚ U SIEBIE!

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza do przyjaznej przestrzeni, w której każdy może poczuć się jak u siebie. W strefie relaksu usiądziemy na miękkich pufach i poduszkach i wspólnie obejrzymy filmy o Metropolii. Tuż obok interaktywna wystawa zachęca do odkrycia skarbów –

Miasto KATOWICE

Energia Metropolii

BALONEM nie tylko w 80 dni dookoła świata, Uniwersyteckie Laboratoria Kontroli Atmosfery - laboratorium umieszcone w koszu balonu na ogrzane powietrze

Przedmiotem wystawy jest jedyne w Polsce napowietrzne mobilne laboratorium umieszczone w koszu balonu na ogrzane powietrze. Laboratorium to jest wyposażone w analizatory stężenia cząstek w zakresie od 10 nanometrów do10 mikrometrów, analizatory stężenia ozonu i sadzy, mobilną stację meteorologiczną, aspiratory do poboru prób zanieczyszczeń powietrza, pyłków roślin i alergenów. Będzie można zobaczyć wszystkie te urządzenia i otrzymać informację do czego służą i .

ORBIS S.A.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce oraz kilkunastu krajach Europy Wschodniej. Strategicznym inwestorem jest AccorHotels. Działamy pod rozpoznawalnymi na świecie markami hotelowymi: Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, Adagio, ibis, ibis Styles i ibis budget. Orbis to prestiżowe miejsce pracy, w którym poznasz sekrety branży hotelarskiej, ale także firma, w której niemal 100 lat tradycji miesza się nowoczesnością.

PKP CARGO S.A. Południowy Zakład Spólki

Symulator kabiny maszynisty

Strony

Nazwa użytkownika