ŚFN nominowany do nagrody Popularyzator Nauki 2020!

Po raz kolejny możemy się pochwalić, że zostaliśmy docenieni: Śląski Festiwal Nauki KATOWICE znalazł się w gronie finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2020  w kategorii zespół. Z kolei w kategorii naukowiec z nominacji cieszy się dr Jerzy Jarosz z Instytutu Fizyki UŚ, w latach 2016–2017 dyrektor programowy ŚFN.

Konkurs Popularyzator Nauki organizuje serwis „Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 16. edycji konkursu nadesłano blisko sto kandydatur, z których kapituła konkursowa wyłoniła łącznie 18 finalistów w pięciu kategoriach: animator, instytucja, media, naukowiec i zespół. Zwycięzców poznamy w styczniu 2021 roku, wtedy też zostanie przyznana nagroda główna, czyli tytuł Popularyzatora Nauki 2020.

Organizowany od 2005 roku Popularyzator Nauki jest najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursem, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w przystępny sposób. Wśród laureatów konkursu są m.in.: filozof przyrody ks. prof. Michał Heller, neurobiolog prof. Jerzy Vetulani, ambsadorzy ŚFN Wiktor Niedzicki i dr Tomasz Rożek, popularyzator astronomii Karol Wójcicki, duet „Crazy Nauka”, twórcy portalu „Nauka o klimacie”, redakcja portalu popularnonaukowego Uniwersytetu Śląskiego „Przystanek Nauka”, a także instytucje takie jak Centrum Nauki Kopernik, Polska Akademia Dzieci czy Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego.

Lista wszystkich finalistów dostępna jest TUTAJ.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 

Edycja: