Jesteś tutaj

Śląska Nagroda Naukowa 2022: ruszyła rekrutacja kandydatów z Uniwersytetu Śląskiego

Już po raz kolejny w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE (ŚFN) zostanie wręczona Śląska Nagroda Naukowa (ŚNN). Przyznawana jest ona badaczom i twórcom, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju nauki i prezentują wybitne osiągnięcia artystyczne, jak również promują śląską naukę na arenie krajowej i międzynarodowej. Wyróżnienie może być przyznane za całokształt osiągnięć lub za osiągnięcia uzyskane w ciągu dwóch lat poprzedzających rok jego wręczenia.

Jest to prestiżowa nagroda, którą przyznają wszystkie uczelnie współorganizujące ŚFN. Każda ze szkół wyższych wyłania kandydatów spośród pracowników oraz doktorantów według własnej, wewnętrznej procedury, zgodnie z własnym harmonogramem, a laureatów wybiera kapituła nagrody. W jej skład wchodzą reprezentanci uczelni współorganizujących Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. W tym roku pracami kapituły nagrody kieruje prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Na Uniwersytecie Śląskim ruszyła rekrutacja kandydatów. Zapraszamy pracowników i doktorantów z UŚ do przesyłania zgłoszeń do konkursu Śląskiej Nagrody Naukowej.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza, który wypełnić można do 29 kwietnia. Kandydaci mogą zgłaszać się samodzielnie lub zostać zgłoszeni przez osoby trzecie.

Więcej informacji o Śląskiej Nagrodzie Naukowej znajduje się TUTAJ. Poniżej zamieszczamy – w postaci plików w formacie PDF – procedurę wyłaniania kandydatów do Śląskiej Nagrody Naukowej z UŚ oraz regulamin ŚNN:

PROCEDURA WEWNĘTRZNA UŚ

REGULAMIN ŚNN

 

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika