Jesteś tutaj

Spotkaj się z Panem Belfrem na 6. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE

Kolejny gość Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE udowadnia, że nauczyciel chemii może być gwiazdą internetu (czy może raczej Internetów!). Dawid Łasiński jest twórcą postaci Pana Belfra (www.panbelfer.pl) – nauczyciela z Internetów. Jego fanpage ma ponad 38 tys. polubień, profil na Instagramie obserwuje ponad 5 tys. fanów, a kanał edukacyjny na YouTube „Pan Belfer” subskrybuje ponad 65 tys. osób. Na co dzień uczy w Zespole Szkół im gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. 

Dawid Łasiński jest zwycięzcą konkursu Twórca Roku w kategorii edukacja oraz laureatem głównej nagrody Twórca Roku 2021. Otrzymał również nagrodę Digital Shaper 2020 – lider cyfryzacji i nowych technologii w Polsce, był finalistą konkursu Nauczyciel Roku 2019. W latach 2019 i 2020 został wpisany na Listę 100 – listę osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. 

Jestem autorem podręcznika do chemii dla szkoły podstawowej Wydawnictwa MAC. Jest pomysłodawcą i współtwórcą projektów internetowych wspierających edukację, takich jak Nauczycielwsieci.plLekcjewsieci.pl i Akademiaprzyrodnika.pl.


Podczas szóstej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki wystąpią również m.in. dr Kathryn Harkupprof. Zbigniew Izdebski, Karol Wójcicki oraz Adam Robiński, a kolejnych gości festiwalu ogłosimy wkrótce!

Polski
Główna grafika: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika