Jesteś tutaj

Spotkanie z Maksymilianem Paczyńskim na 6. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE!

Maksymilian Paczyński, gość 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, może przyczynić się do prawdziwej rewolucji na światowych drogach. Jego projekt sztucznej inteligencji FATIK rozpoznającej mikrozaśnięcie u kierowców to nowy rozdział w historii bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. To jednak nie wszystko, co warto wiedzieć o tym młodym ambitnym człowieku.

Maksymilian Paczyński to również finalista ogólnopolskiego konkursu programistycznego Intel AI4Youth. Jedyny Europejczyk, który wygrał międzynarodowy konkurs Intel AI Global Impact Festival na stworzenie projektu opartego na rozwiązaniu rzeczywistego ogólnospołecznego problemu przy użyciu metod uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji.

Maksymilian Paczyński

Naszemu gościowi nie są obojętne zagadnienia społeczno-polityczne. Paczyński jest radnym w Radzie Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej. Jako mówca porusza na forum międzynarodowym tematy związane z technologią, jej etyką oraz przyszłością nowoczesnej szkoły. Występował na takich wydarzeniach jak ONZ IGF, Intel Vision w Stanach Zjednoczonych czy w Volvo Talks. 

Pasjonuje się naukami związanymi z przetwarzaniem, analizą i predykcją danych.

Polski
Główna grafika: 
Feeria złotych geometrycznych kształtów na czarnym tle. Z prawej strony wyłania się ludzka głowa.
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika