Jesteś tutaj

Star Wars czy Star Trek? Fani obu uniwersów znajdą coś dla siebie w Strefie techniki!

Tegoroczny Śląski Festiwal Nauki KATOWICE zaoferuje Wam więcej niż filmy fantasy czy science fiction. Wystarczy skierować swoje kroki ku stanowiskom pokazowym w Strefie techniki. 

I niezależnie od tego, czy widzicie w kryształach źródło mocy czarownic, czy też podstawowy budulec miecza świetlnego, z pewnością zafascynuje Was pokaz z pogranicza chemii, fizyki i metalurgii „Magia kryształów”, w którym sami będziecie mogli wziąć udział w przeprowadzanych eksperymentach. Jeżeli z kolei bardziej lubicie roboty, warto zainteresować się stanowiskiem „Jak roboty widzą nasz świat”: poznacie tam nie tylko robotyczne pojazdy, ale także roboty-zwierzęta oraz robota sprzątającego. A jak takie roboty się tworzy? O tym, a przede wszystkim o druku 3D i o selektywnym spiekaniu laserowym, usłyszycie przy stanowisku „Witamy w świecie technologii i materiałów”.

ZOBACZ LISTĘ WSZYSTKICH
POKAZÓW NAUKOWYCH 6. ŚFN 

Tymczasem niezwykły, interaktywny pokaz „System pobierania i analizy próbek gleby na łaziku marsjańskim” przybliży Wam techniki laboratoryjne, dzięki którym można określić, czy w danych warunkach mogłoby zaistnieć życie – co szczególnie polecamy tym wszystkim, którzy mają w planach wycieczkę na Marsa. A jeżeli wolicie trzymać się ziemi, zapraszamy do przekroczenia granicy pomiędzy tym, co rzeczywiste, a tym, co wirtualne, w pokazie „VR w projektowaniu zakładów przemysłowych”, gdzie będzie mogli na własnej skórze przetestować niezwykły sprzęt i aplikacje VR. Ale żeby tam dotrzeć, zapraszamy do skorzystania z pociągu wodorowego – fantastyczne warsztaty pozwolą Wam odkryć odpowiedź na pytanie, „Czy woda to paliwo nowoczesnych środków transportu?”. To i wiele innych atrakcji czeka na Was na najbliższym ŚFN!

Partnerem Strefy techniki jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Papierowy model pojazdu latającego z czterema śmigłami i logotypem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii


6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE i Expo festiwali nauki dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Polski
Główna grafika: 
Tłumy na Sali wielofunkcyjnej podczas czwartej edycji ŚFN
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika