Jesteś tutaj

Niezwykłe akty (s)tworzenia w Strefie sztuki

Jeżeli należysz do pasjonatów sztuki, z pewnością zakochasz się w prezentowanych w strefie atrakcjach. A jeśli nie przepadasz za muzeami czy galeriami obrazów i tak powinieneś rzucić okiem na fascynujące akty tworzenia, które czekają na Ciebie podczas festiwalu.

W Strefie sztuki udowodnimy, że sztuka to nie tylko farby i pędzle. Przy stanowisku Projektowanie gier od środka będziesz mieć okazję, by zgłębić różne aspekty ich tworzenia, ale przede wszystkim sprawdzisz swoje umiejętności rysunkowe w wirtualnym świecie, tworząc własne elementy gry.

Jeżeli jednak wolisz pracować nad czymś bardziej namacalnym – spróbuj swoich sił w Grafice na żywo, gdzie stworzysz własny projekt unikatowego dzieła, które wyniesiesz na kartce albo… na swojej torbie!

Z kolei wolących sztukę podziwiać zamiast tworzyć, zapraszamy na wystawę #pracownia działań unikatowych prezentuje, gdzie każdy będzie miał okazję przyjrzeć się niezwykłym dziełom studentek i studentów – portretom z wełny, miękkim rzeźbom, biżuterii i wielu innym.

O obecności i jej interpretacji dowiecie się, podziwiając fascynującą wystawę zatytułowaną Ślady (NIE)obecności, skupiającą się wokół odcisków palców i ich znaczenia w kontakcie z drugim człowiekiem.

Jeżeli to jeszcze Cię nie przekonało, z pewnością uczynią to sami artyści, których spotkasz na najbliższym ŚFN!

ZOBACZ LISTĘ WSZYSTKICH
POKAZÓW NAUKOWYCH 6. ŚFN 

 


6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE i Expo festiwali nauki dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Polski
Główna grafika: 
Akcesoria fotograficzne z dawnych lat, w tym dwa aparaty, zdjęcie leżące na gilotynie do papieru
Edycja: 

Nazwa użytkownika