Jesteś tutaj

„SuperMarka – Śląskie” dla ŚFN KATOWICE!

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE otrzymał kolejne ważne wyróżnienie: tym razem Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa uhonorowało nas w kategorii SuperMarka – Śląskie, doceniając znaczny wkład ŚFN w rozwój województwa śląskiego!

Nagrodę odebrał – podczas uroczystej gali konkursu „Marka – Śląskie”, zorganizowanej 3 września w Gliwicach – prof. dr hab. Ryszard Koziołek, dyrektor generalny ŚFN KATOWICE i rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Konkurs „Marka – Śląskie” organizowany jest od 2010 roku przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach i jest podziękowaniem za aktywne, przedsiębiorcze oraz odpowiedzialne społecznie postępowanie, które przyczynia się do tworzenia rozpoznawalnej marki Śląska. W poprzednich edycjach nagrodzony został Uniwersytet Śląski (2016) oraz Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych UŚ w Chorzowie (2019). 

SuperMarka jest przyznawana z kolei podmiotom lub osobom, które poprzez swoją działalność stały się nadzwyczajnym symbolem regionu śląskiego, marką rozpoznawalną w kraju i za granicą. Przypomnijmy, że Śląski Festiwal Nauki KATOWICE na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa pełnił funkcję ambasadora Pawilonu Polskiego w trakcie Wystawy Światowej EXPO 2020, która odbywała się od 1 października 2021 roku do 31 marca 2022 roku w Dubaju. Podczas Śląskiego Tygodnia Regionalnego w Pawilonie Polskim zespół naukowców z UŚ prowadził warsztaty, których celem była popularyzacja nauki.

Profesor Ryszard Koziołek odbiera od wojewody śląskiego Krystiana Wieczorka pamiątkowe etui z nagrodą

Prof. Ryszard Koziołek oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Fot. Kacper Jurkiewicz / WKATOWICACH.eu

Polski
Główna grafika: 
Profesor Ryszard Koziołek odbiera od wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka pamiątkowe etui z nagrodą
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika