Jesteś tutaj

Transform4Europe Week na Uniwersytecie Śląskim!

Ponad 350 osób z siedmiu europejskich uczelni spotka się podczas wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Transform4Europe Week, który odbywać się będzie od 9 do 13 maja w Katowicach, Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski – pomysłodawca i lider Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Uczestnicy Transform4Europe Week w ciągu pięciu dni stworzą prawdziwie międzynarodowy, żywy kampus. Będzie to okazja do bliższego poznania się, spędzenia wspólnie czasu oraz wzięcia udziału w licznych wydarzeniach.

W poniedziałek 9 maja o godz. 18.00 w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbędzie się uroczystość inauguracyjna Transform4Europe Week – Dzień Europy. Zachęcamy do śledzenia jej za pośrednictwem transmisji internetowej.

W programie znalazło się wiele wydarzeń o charakterze otwartym, m.in. pokaz astronomiczny z akompaniamentem muzycznym na żywo, debata pt. „Wyzwania dla nauki w Europie w XXI wieku”, a także spotkanie integracyjne wszystkich członków sojuszu. Szczegółowy harmonogram Transform4Europe Week dostępny jest TUTAJ.


W ramach sojuszu Transform4Europe Uniwersytet Śląski w Katowicach, wraz z sześcioma zagranicznymi szkołami wyższymi, tworzy prestiżowy uniwersytet europejski. Uczelnie łączą się, aby razem prowadzić badania naukowe na najwyższym poziomie oraz kształcić młodych ludzi na międzynarodowych kierunkach studiów. Tworzą również wspólny, wielojęzyczny kampus po to, aby zadbać o przyszłość swoich regionów, a przez to krajów i Europy.

Projekt „Transform4Europe – T4E: The European University for Knowledge Entrepreneurs” to wyzwanie, które podejmujemy razem z pracownikami, doktorantami i studentami: Uniwersytetu Kraju Saary (lidera konsorcjum, Niemcy), Uniwersytetu w Alicante (Hiszpania), Estońskiej Akademii Sztuk Pięknych w Tallinnie (Estonia), Uniwersytetu Sofijskiego im. św. Klemensa z Ochrydy (Bułgaria), Uniwersytetu w Trieście (Włochy) oraz Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie (Litwie).

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika