Jesteś tutaj

Zaproszenie do rejestracji na wydarzenia online dla szkół

Drodzy Nauczyciele, z myślą o m.in. Państwa zorganizowanych grupach szkolnych część aktywności piątej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE przygotowaliśmy w formule online – ŚFN w takie postaci odbywać się będzie od 11 do 15 października.

W tych dniach funkcjonować będzie telewizja festiwalowa, a w jej obrębie nadawać będą trzy „kanały”: w pierwszym będą transmitowane wykłady, a w drugim i trzecim – warsztaty (podzielone na cykle A i B). Rejestracja na wspomniane transmitowane aktywności daje również możliwość korzystania z systemu pozwalającego na kontakt z prowadzącym, w tym zadawania pytań. System rejestracyjny dostępny jest TUTAJ.

Prosimy pamiętać, że każdy zarejestrowany uczestnik może wziąć udział w aktywności indywidualnie – na swoim komputerze lub grupowo poprzez wyświetlenie wykładu/warsztatów na projektorze np. w sali lekcyjnej (np. w sytuacji, gdy cała klasa ogląda wydarzenie w pomieszczeniu szkolnym – w tym przypadku istotne jest zapewnienie możliwości przekazywania pytań przez opiekuna grupy).

Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie będą mogli Państwo teraz skorzystać z proponowanych atrakcji w ich planowanym czasie, nic straconego – cały program online po transmisji zostanie udostępniony na stronie festiwalu, by mogli Państwo z niego korzystać podczas lekcji w dowolnym czasie.

Oprócz uczestnictwa w szkolnym programie online, będziemy niezwykle wdzięczni za zachęcenie Państwa uczniów do odwiedzenia – w gronie rodzinnym lub wraz z kolegami – plenerowego Miasta Nauki nad Rawą w niedzielę 10 października. Przypominamy, że wybierając tę opcję udziału w 5. ŚFN, koniecznie trzeba pobrać wcześniej bezpłatną wejściówkę dostępną TUTAJ.

Wszelkie informacje dotyczące ŚFN, w tym pełny program festiwalu, dostępne są na naszej stronie, a w razie pytań można się skontaktować z nami za pośrednictwem adresu e-mail: sfn.grupy@us.edu.pl.

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika