Jesteś tutaj

Zgłoś swój wynalazek do Konkursu OFF Science – przedłużamy nabór do 16 listopada!

Wynalazco, czekamy na Ciebie! Do 16 listopada można zgłaszać swoje autorskie prace do Konkursu OFF Science – Przegląd Garażowych Wynalazków, który odbędzie się w ramach 6. ŚFN KATOWICE.

Masz pomysł, jak usprawnić działanie urządzeń, z których korzystamy na co dzień? A może wymyśliłeś rozwiązanie, które zrewolucjonizuje świat techniki i zmieni nasze myślenie o rzeczywistości?

Tak, to jest ten moment – zgłoś swój projekt do konkursu OFF Science i pokaż się 4 grudnia 2022 r. publiczności Śląskiego Festiwalu Nauki!

 

Garść przydatnych informacji
OFF Science – Przegląd Garażowych Wynalazków to już nieodłączna część programu ŚFN. Konkurs jest okazją na zaprezentowanie dorobku wynalazców-amatorów (indywidualnie lub w zespole do 5 osób), którzy urzeczywistniają swoją nieszablonową myśl techniczną.

Ideą wydarzenia jest pokazanie, jak wiele niesamowitych pomysłów kurzy się w przydomowych garażach. Nie interesuje nas Twój wiek, płeć czy doświadczenie – chcemy zobaczyć naukę!

Jak wziąć udział w konkursie?
Nagroda jest na wyciągnięcie ręki! Zgłoś swój projekt przy pomocy formularza dostępnego na stronie internetowej Śląskiego Festiwalu Nauki i poczekaj na decyzję naszej Komisji Konkursowej, która ocenia zgłoszone koncepcje. W jej składzie znaleźli się zasłużeni przedstawiciele świata naukowców – Tomasz Rożek, Wiktor Niedzicki, Łukasz Lamża, Arkadiusz Gorzawski i Łukasz Wilczyński.

Jeśli Twój pomysł zakwalifikuje się do finału, będziesz mógł powalczyć o nagrody pieniężne w trzech kategoriach: Nagroda Publiczności Festiwalowej, Nagroda Komisji Konkursowej oraz Nagroda Internautów.

 

Czy może być coś lepszego, niż uznanie dla Twojej pracy?
W konkursie mogą brać udział zarówno pionierskie urządzenia i rozwiązania, jak i innowacyjne pomysły zmieniające technologię wykorzystywaną od lat.

Do tej pory publiczność Śląskiego Festiwalu Nauki miała między innymi okazję poznać Robota humanoidalnego NEO, zapoznać się z działaniem aplikacji do odczytu ludzkich myśli czy zobaczyć, jak larwy mogą pomóc w utylizacji odpadów styropianowych.

 

Pamiętaj – wynalazki zmieniają świat!
Podczas konkursu OFF Science oddajemy głos tym, którzy nie boją się wcielać swoich nowatorskich pomysłów w życie. My dajemy Ci przestrzeń na zaprezentowanie wynalazku szerszej publiczności – teraz czas na Twój ruch!

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY   O KONKURSIE   REGULAMIN KONKURSU

 

Polski
Główna grafika: 
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika