Jesteś tutaj

Złoto, lochy i tajemnicze księgi, czyli co nieco o Strefie nauk humanistyczno-społecznych

Każdy z nas od dzieciństwa uwielbiał historie o walecznych rycerzach, mądrych królach, zaginionych skarbach i księżniczkach uwięzionych w wysokich wieżach. Co prawda my nie mamy zamiaru nikogo nigdzie więzić, ale stanowisko „Ciemne lochy czy kurort wypoczynkowy? – pytania o przyszłość więziennictwa” z pewnością przykuje Waszą uwagę tak skutecznie, że kraty i kłódki nie będą potrzebne. Dowiecie się, jak wyglądają więzienia w różnych krajach, które z nich uznawane są za najlepsze, a które za najgorsze. Będziecie mieli również okazję do wypowiedzenia się na temat własnej wizji systemu karnego.

Jednak żeby nie trafić za kratki, warto przysłuchać się „Wszystkiemu, czego nie wiesz o podatkach”, zwłaszcza jeżeli planujecie podróże. Usłyszycie, czego absolutnie nie wolno przewozić przez granicę, jakie są limity przywozu i wywozu niektórych towarów, a także będziecie mieli okazję sprawdzić zawartość plecaków przy użyciu specjalnego pojazdu.

Jeżeli jednak bliższe są Wam podróże w czasie, zapraszamy na interaktywne warsztaty „Od źródła do wniosku – czyli jak zrozumieć źródło historyczne”, gdzie nie tylko dowiecie się co nieco na temat średniowiecznej heraldyki i dyplomacji, ale też będziecie mogli poczuć się jak skrybowie i nauczyć się pisać gęsim piórem. Oj, będzie się działo!

ZOBACZ LISTĘ WSZYSTKICH
POKAZÓW NAUKOWYCH 6. ŚFN 

Polski
Główna grafika: 
tłum ludzi w MCK
Tło nagłówka: 
Edycja: 

Nazwa użytkownika