Powiązania świata nauki i współczesnej kardiochirurgii zaprezentujemy na przykładach prezentujących sposoby ratowania życia w przypadkach gdy zagrożone jest serce.
Pokażemy m.in.
- pozaustrojowy system wspomagania serca u dzieci Religa Heart - PED z jednostką napędową
- Implantowalny system wspomagania serca Religa Heart – ROT
- wirtualną salę operacyjną
- trenażer laparoskopowy do wideochirurgii
- możliwości zastosowania narzędzi laparoskopowych

Przygotujemy stanowisko badawcze prezentujące wirową, implantowalną pompę do wspomagania lewej komory serca Religa Heart®-ROT. Pompa podłączona będzie do testera laboratoryjnego, na którym zwiedzający będzie mógł zobaczyć pracującą pompę pompującą wodę. Stanowisko wyposażone będzie w system czujników podłączonych do komputera, na którym prezentowane będą aktualnie zmierzone wartości przepływu i ciśnienie. Odwiedzający będą mogli sterować pompą zmieniając jej prędkość obrotową. Na stanowisku jednocześnie będzie można porozmawiać z inżynierami konstruktorami pompy o zagadnieniach dotyczących konstrukcji pompy, sposobu działania, miejscach wszczepienia itp.

Wirtualna sala operacyjna, zawiera interaktywny, w pełni sterowalny przez użytkownika model sali operacyjnej, wyposażonej w telemanipulatory chirurgiczne Robin Heart.
Znajduje zastosowanie jako stanowisko treningowe przyszłych chirurgów mogących zapoznać się z zachowaniem i sposobem sterowania robotem Robin Heart, jako narzędzia zautomatyzowania typowych czynności wykonywanych podczas operacji lub do planowania pełnych procedur medycznych.
Trenażer do wideochirurgii to stanowisko treningowe, symulator do nauki praktycznych umiejętności manualnych oraz do symulacji medycznych procedur i nowoczesnych technik chirurgii laparoskopowej.

Edycja (pole do usunięcia)
3. ŚFN [ styczeń 2019 ]
Typ wydarzenia
Stanowisko pokazowe
Przedmiot