Jesteś tutaj

Medycyna i zdrowie

Tło domyślne: 

Samoobrona i sztuki walki

Psycho-przystanek

Psycho-przystanek to interaktywne, angażujące stanowisko prezentujące projekt ,,NO PAIN IN YOUR BRAIN". Jest to inicjatywa, która w innowacyjny i praktyczny sposób edukuje o zagadnieniach psychologicznych. Na stanowisku pokazowym będzie można się dowiedzieć dlaczego warto nauczyć się prewencji dobrostanu psychicznego oraz jak przebiegają zaburzenia i choroby psychiczne.

SHARE, zanim udostępnisz sprawdź

W dobie social mediów i prędkości rozprzestrzeniania się informacji, jesteśmy narażeni na fake newsy. Jak sprawdzić wiarygodność źródeł? Jak weryfikować treści medyczne, jeżeli nie mamy wykształcenia medycznego? Jak nie dać się oszukać? Od lat zajmujemy się promocją zdrowia, weryfikujemy i sprawdzamy źródła, analizujemy zdanie po zdaniu treści dotyczące głównie szczepień ochronnych. Na co warto zwrócić uwagę przy udostępnianiu, lajkowaniu komentowaniu informacji w internecie? Zadbajmy o to, jakimi informacjami karmimy siebie i swoich bliskich. Nie ufaj wszystkiemu co widzisz w internecie.

Stanowisko Województwa Śląskiego - centra edukacyjne

Stanowisko Województwa Śląskiego: prezentacja centra edukacyjnych funkcjonujących w regionie.

Dbajmy o naszych seniorów

Jesteś seniorem lub się nim opiekujesz? Na naszym stanowisku zapoznasz się z zaleceniami dla stopy cukrzycowej i dowiesz się jak prawidłowo sprawować opiekę w warunkach domowych

Czy można widzieć za pomocą słuchu? W poszukiwaniu optymalnego urządzenia substytucji sensorycznej

Rozmowa Krystiana Hanke (Radio 357) z psychologiem poznawczym prof. Michałem Wierzchoniem na temat substytucji sensorycznej - obiecującej technologii wspomagającej funkcjonowanie osób niewidomych.

Chemia biologiczna w diagnostyce i leczeniu chorób

Prof. Marcin Drąg, chemik z Uniwersytetu Wrocławskiego, który od początku pandemii zajmował się badaniami nad strukturą koronawirusa SARS-CoV-2. Stworzył unikalne laboratorium obrazowania, w którym wraz ze swoim zespołem rozpracował kluczowy enzym koronawirusa SARS-CoV-2 i otworzył tym samym drogę do powstania leku na COVID-19.

Judo dla najmłodszych

Warsztaty Judo dla dzieci w wieku 6-7 lat

Judo dla najmłodszych

Warsztay Judo dla dzieci w wieku 5-6 lat

Strony

Nazwa użytkownika