Jesteś tutaj

Nauki humanistyczno-społeczne

xc

Tło domyślne: 

Bookstrefa

Wydawnictwo Copernicus Center Press powstało w 2012 roku, a naszą misją jest edukacja i popularyzacja nauki, wyrażająca się hasłem WYDAJEMY DO MYŚLENIA!

Spotkanie z Danielem Tammetem

Warsztat będzie okazją do rozmowy z ekspertem w dziedzinie autyzmu.

Porozmawiajmy o Europie - spotkanie z Fransem Timmermansem, wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej

Rozmowa z Fransem Timmermansem, wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej odpowiedzialnym za Europejski Zielony Ład, w tym przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i wsparcie regionów odchodzących od wydobycia węgla. Frans Timmermans spotka się z młodzieżą, a także zaprosi do dyskusji przedstawicieli świata nauki. Udział w spotkaniu “Prozmawiajmy o Europie” jest ogólnodostępne, ale wymaga rejestracji.

Rawa na warsztacie

Wśród pomysłów dotyczących rewitalizacji Katowic coraz częściej ujawniają się potrzeby związane z zagospodarowaniem przestrzeni wokół Rawy, w szczególności bulwarów Rawy na odcinku Rynek – Zawodzie. Chodzi o to, aby przestrzeń ta stała się bardziej reprezentacyjna, dawała możliwość spędzania wolnego czasu, sprzyjała rekreacji i integracji różnych grup mieszkańców. Swoje pomysły przedstawiają władze miasta, architekci i urbaniści, świat nauki oraz organizacje społeczne. Chcielibyśmy oddać głos również użytkownikom tej przestrzeni: katowiczanom, osobom studiującym i pracującym w tym mieście.

Język polski w radiu - rozmowa z prof. Katarzyną Kłosińską

Rozmowa z prof. Katarzyną Kłosińską, – popularyzatorką języka polskiego i przewodniczącą Rady Języka Polskiego od 2019 roku. Przez wiele lat prowadziła cotygodniowe audycje w Polskim Radiu Bis, a później w Programie III Polskiego Radia odpowiadała za audycje „Skąd się biorą słowa” oraz „Co w mowie piszczy?”. Obecnie możemy usłyszeć ją w Radiu 357 w "Rozmowach polsko-kubańskich", audycji, w których o języku polskim dyskutuje z red. Kubą Strzyczkowskim.

Turystyka literacka - rozmowa wokół książki “Wisła w sensie magicznym. Nieturystyczny przewodnik po Wiśle Jerzego Pilcha” Andrzeja Drobika

Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Drobikiem, dziennikarzem, autorem książki “Wisła w sensie magicznym. Nieturystyczny przewodnik po Wiśle Jerzego Pilcha”, współtwórcą festiwalu literackiego im. Jerzego Pilcha "Granatowe Góry".

Ostatnia tona - upamiętnienie węgla jako dobra natury i kultury

Ostatnia tona… - świat likwidowanych kopalń zostawia po sobie najróżniejsze ślady w ziemi i na powierzchni. Jednym z takich śladów są symboliczne wagoniki z węglem ustawione w parkach, na rondach, w miejscach zakończonej eksploatacji.

Stanowisko Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE)

Stanowisko Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE)

Strony

Nazwa użytkownika