Kod
2

dr Tomasz Rożek przedstawia film dokumentalny: "Czy doszliśmy do kresu fizyki?"

To w CERN stworzono pierwszą na świecie fabrykę antymaterii dla celów badawczych. Antymateria z CERN ma nam pomóc miedzy innymi w odkryciu tajemnicy czarnej energii i czarnej materii, które odpowiadają za, bagatela, 95% naszego wszechświata. A my wciąż nic o nich nie wiemy. Dziś chcę opowiedzieć Wam więcej o tym niezwykłym i fascynującym miejscu.

Dr Tomasz Rożek przedstawia przedpremierowy pokaz filmu ....

Nauka w kosmosie - mieliśmy okazję, na własne oczy, zobaczyć eksperymenty wykonywane w stanie nieważkości. Czego naukowcy szukają w kosmosie? Jakiego rodzaju badania prowadzi się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? I czy nie lepiej, zamiast latać w kosmos, rozwiązywać nasze problemy tutaj, na Ziemi?

Polacy, którzy zmienili świat medycyny

Odczyn Biernackiego, grupa krwi, konflikt serologiczny – to terminy znane nawet osobom, które szerzej nie interesują się medycyną. Niewielu jednak wie, że te i inne pojęcia wprowadzili polscy badacze reprezentujący różne dziedziny medycyny, rewolucjonizując przy tym dzisiejsze leczenie i diagnostykę medyczną. To o nich opowiadamy w serii filmowej „Polacy, którzy zmienili świat medycyny”. W ramach aktywności zaprezentujemy jeden z odcinków serii, opowiemy o wybitnych odkryciach polskich medyków i pokażemy, jak tworzy się film dokumentalny.

Ruchome obrazy – multimedialny dialog młodych grafików z tradycją i współczesnością

Zapraszamy w podróż do świata animacji i multimediów. Zaprezentujemy krótkie animacje typograficzne i obrazowe zrealizowane przez studentów kierunku grafika w pracowni projektowania graficznego 3D i multimediów oraz w pracowni animacji. Ożywiamy w sposób kreatywny przysłowia i powiedzenia. Podana dynamicznie typografia przekazuje zapisane treści swoją formą, a obrazy sugestywnie wplatają się w tkankę życiowych mądrości. W prezentacji tradycja spotyka się z nową, bazującą na współczesnych technologiach interpretacją, a znane motywy dzięki współczesnemu medium nabierają nowej ekspresji.