Jesteś tutaj

O nagrodzie

Ile czasu upływa od przeprowadzonych badań naukowych czy wydanej książki do upowszechnienia prezentowanych w niej wyników? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale pewne jest, że popularyzatorzy nauki skracają ten czas. Można ich spotkać podczas Śląskiego Festiwalu Nauki, ale także na co dzień, gdy możemy słuchać ich w audycjach radiowych, podczas wystąpień w szkołach, w trakcie lokalnych wydarzeń albo w globalnych serwisach video. 

Efekty pracy popularyzatorów nauki to także między innymi blogi i strony internetowe. Przynajmniej niektóre z tych licznych form i kanałów popularyzacji nauki chcielibyśmy zebrać w jednym miejscu, wyróżnić, a wybrane formy i osoby nagrodzić. Temu właśnie służy konkurs, którego rezultatem jest przyznanie nagród POP Science w następujących kategoriach:

  • wideoblog;
  • blog lub strona internetowa;
  • podcast lub audycja radiowa;
  • myśl globalnie, działaj lokalnie – pracownik uczelni działającej na terenie województwa śląskiego;
  • myśl globalnie, działaj lokalnie – mieszkaniec województwa śląskiego.

Konkurs ma otwarty charakter – każda zainteresowana osoba może przekazać pomysły nominacji lub zgłosić swoją własną inicjatywę czy rozwijany projekt. Następnie Jury Konkursu ogłasza listę nominowanych. Zwycięzców wybierają wszyscy zainteresowani poprzez głosowanie internetowe na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl oraz Jury Konkursu z zachowaniem proporcji 50% głosów internautów i 50% głosów Jury.

ZOBACZ NOMINACJE 2022

ZOBACZ LAUREATÓW 2021

ZOBACZ LAUREATÓW 2020

REGULAMIN KONKURSU POP SCIENCE (PDF)

KLAUZULA RODO DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU (PDF)

Polski
Tło nagłówka: 
StrefaWWW: 

Nazwa użytkownika