Jarosław Juszkiewicz jest dziennikarzem radiowym i lektorem, którego bliżej znamy jako polski głos nawigacji Google Maps. Choć niewątpliwie zapewniło mu to rozpoznawalność (próba zastąpienia go automatem w maju 2020 roku zakończyła się bezprecedensowym sprzeciwem użytkowników aplikcji), nie na tym kończy się jego działalność. Do 2020 roku pracował w Polskim Radiu Katowice, gdzie popularyzował naukę i nowoczesne technologie, a w latach 1992–1998 współpracował z Sekcją Polską BBC. Stworzył liczne radiowe audycje dokumentalne i edukacyjne, takie jak „Nasza w tym głowa”, „Wspomnienia z przyszłości” czy „Stadion Śląski – potęga emocji”, a także prowadził audycje cykliczne (m.in. „Alicja w Krainie Garów”, „Nauka na UKF-ie” czy „WWW – Wirtualny Wtorkowy Wieczór”). Ponadto jest właścicielem studia lektorskiego Polish Voices. W 2021 roku dołączył do zespołu Radia 357, gdzie przygotowuje podcasty i cotygodniową audycję „Rzecz Technologiczna”. W 2023 roku stworzył serię podcastów edukacyjnych dla młodzieży dla sieci Empik pt. „Kieruj się w kosmos”.
Działał również w środowisku akademickim. Był wykładowcą na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (2006–2017). Obecnie ściśle współpracuje z Planetarium Śląskim im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, w którym organizuje seanse popularnonaukowe (dotychczas przygotowane to m.in. „Przy ulicy Astronomów”, „Wokół Księżyca” oraz „Wyścig na Księżyc – marzenia i polityka”). Do jego ważnych osiągnięć należy także sprawowanie funkcji doradcy wicemarszałek Senatu RP Krystyny Bochenek w latach 2007–2008.
Jarosław Juszkiewicz jest również autorem reportaży radiowych.
Dziennikarz może pochwalić się licznymi nagrodami. Wyróżniono go w Ogólnopolskim Konkursie Audycji Edukacyjnych (1999) oraz w Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory (2004). Otrzymał Nagrodę Ministra Ochrony Środowiska (2005), Nagrodę Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach „Złote Pióro” dla najlepszego prowadzącego w kategorii innowator (2014), a także III Nagrodę w Konkursie Dziennikarskim Silesia Press w 2018 i 2019 roku – najpierw za cykl audycji dokumentalnych o Stadionie Śląskim, później zaś za cykl „Nasza w tym głowa”. W 2021 roku zdobył pierwszą nagrodę w tym konkursie za cykl audycji dokumentalnych „Boskie Równanie – w poszukiwaniu Teorii Wszystkiego”. Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył go Srebrnym Krzyżem Zasługi w 2012 roku.
Ambasadorem Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE został przed czwartą edycją wydarzenia.