Jesteś tutaj

Goście specjalni 5. ŚFN

Filtry: 
category_obszar,dzien_festiwalu

Jan Pomierny

Dyrektor kreatywny, reżyser, producent i przedsiębiorca, który projekty z pogranicza nauki, edukacji i kultury rozwija poprzez angażowanie kompetencji kreatywnych. Założyciel studia designu strategicznego Science Now oraz Stellar Fireworks – firmy specjalizującej się w produkcji narracyjnych projektów rozrywkowych.

Polski

Szymon Kasperek

Szymon Kasperek – nauczyciel ze Śląska: slawista, anglista i germanista z wykształcenia, od lat uczy się i pogłębia swoją wiedzę w tym zakresie. Mówi w 16 językach. Pasjonat nauki i nauczania języków obcych.

Polski

Łukasz Alwast

Łukasz Alwast – dyrektor kreatywny, przedsiębiorca, menadżer. Chief Development Officer studia designu strategicznego Science Now oraz studia Stellar Fireworks – firmy specjalizującej się w produkcji narracyjnych projektów rozrywkowych.

Polski

prof. Ryszard Tadeusiewicz

Ryszard Tadeusiewicz – profesor Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii  Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W latach 1998–2005 rektor tej uczelni, a w latach 2010–2015 prezes Krakowskiego Oddziału PAN.

Polski

Maciej Siuda

Maciej Siuda – architekt i projektant

Jego dyplom XYZ STRUCTURE został finalistą w międzynarodowym konkursie Archiprix na MIT w Bostonie oraz był prezentowany m.in. w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. W latach 2008–2011 zdobywał doświadczenie w takich biurach projektowych jak Sou Fujimoto (Tokio) czy Grupo Aranea (Alicante). Współautor pawilonu DEVEBERE prezentowanego na Biennale Architektury w Wenecji. Od 2012 roku prowadzi autorskie studio architektoniczne – Maciej Siuda Pracownia. 

Polski

prof. Piotr Ładziński

Piotr Ładziński – profesor, specjalista I stopnia z neurochirurgii oraz II stopnia z wyróżnieniem z neurochirurgii i neurotraumatologii. Ordynator Klinicznego Oddziału Neurochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Polski

Agata Listoś-Kostrzewa

Agata Listoś-Kostrzewa – reportażystka, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego i Polskiej Szkoły Reportażu. Studiowała też w Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła Kurs Kreatywnego Pisania Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Publikowała m.in. w tygodniku „Polityka”, „Gazecie Wyborczej”, miesięczniku „Znak” oraz magazynie „Non/fiction”. Jej debiutancka książka reporterska o Bytomiu „Ballada o śpiącym lwie” ukazała się 2 września 2021 w wydawnictwie Dowody na Istnienie.
 

Polski

Witold Sobków

Witold Sobków – dyrektor polityczny w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Polski

Adrian Chrobot

Adrian Chrobot – analityk, ekspert ds. public affairs.

Polski

Ireneusz Bochenek

Ireneusz Bochenek – prawnik, politolog, urzędnik służby cywilnej, dyplomata.

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UŚ w Katowicach, w Międzynarodowej Szkole Nauk Politycznych UŚ oraz Ecole Nationale d’Administration w Paryżu. Pracował m.in. w Ambasadzie RP w Paryżu jako drugi sekretarz ds. politycznych – attaché prasowy, w Stałym Przedstawicielstwie RP w Brukseli, a także jako konsul w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Brukseli. Obecnie naczelnik w Departamencie Koordynacji Projektów Międzynarodowych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Polski

Strony

Nazwa użytkownika