dr hab. Katarzyna Kłosińska
Dr hab., prof. ucz. Katarzyna Kłosińska pracuje w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w takich dziedzinach, jak: językoznawstwo normatywne, socjolingwistyka, politolingwistyka (język polityki), etnolingwistyka oraz leksykologia i semantyka. Ponadto jest kierownikiem Obserwatorium Językowego UW, które prowadzi słownik polskich neologizmów. Jest też przewodniczącą Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Wiktor Niedzicki
Wiktor Niedzicki zajmuje się dziennikarstwem radiowym i telewizyjnym od 1975 roku. Sławę przyniósł mu autorski program „Laboratorium”, w ramach którego popularyzował wiedzę o fizyce i najważniejszych osiągnięciach techniki – podejmował m.in. tematykę laserów, energii jądrowej, radioastronomii czy mikroskopii, a także pokazywał naukę bliską życiu codziennemu.
dr Łukasz Lamża
Dr Łukasz Lamża jest filozofem, specjalizującym się w filozofii nauki i biologii teoretycznej, oraz dziennikarzem naukowym. Jest pracownikiem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych (Uniwersytet Jagielloński) oraz członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”.
Filip Springer
Reporter i fotograf. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski.
Jarosław Juszkiewicz
Jarosław Juszkiewicz jest dziennikarzem radiowym i lektorem, którego bliżej znamy jako polski głos nawigacji Google Maps. Choć niewątpliwie zapewniło mu to rozpoznawalność (próba zastąpienia go automatem w maju 2020 roku zakończyła się bezprecedensowym sprzeciwem użytkowników aplikcji), nie na tym kończy się jego działalność. Do 2020 roku pracował w Polskim Radiu Katowice, gdzie popularyzował naukę i nowoczesne technologie, a w latach 1992–1998 współpracował z Sekcją Polską BBC.
dr Tomasz Rożek
Dr Tomasz Rożek z wykształcenia jest fizykiem, z zawodu zaś dziennikarzem naukowym – choć, jak twierdzi, kiedyś chciał zostać lekarzem. Współzałożyciel Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych „Naukowi.pl” (2006–2018) oraz Śląskiej Kawiarni Naukowej. Udziela się w radiu eM, prowadząc autorski program „Labirynty wiedzy”, a także w porannej audycji Radia 357, odpowiadając na „Pytania z Ksieżyca” zadawane przez słuchaczy. Występował też w telewizji jako prowadzący program „Sonda 2”, jak również jako popularyzator nauki w sobotnim „Dzień dobry TVN”.
dr Ada Florentyna Pawlak
Antropolożka technologii, prawniczka i historyczka sztuki, wykładowczyni akademicka (psychologia i informatyka, Uniwersytet SWPS; Trendwatching & Future Studies, AGH; współpraca człowieka z maszyną, Business Process Automation, Uniwersytet Łódzki; Business AI, Akademia im. Leona Koźmińskiego w Warszawie; Associate Researcher, Collegium Civitas w Warszawie), spikerka w obszarze nowych technologii.
prof. dr hab. Tadeusz Sławek
Związany z Uniwersytetem Śląskim nieprzerwanie od 1971 roku, rektor UŚ w latach 1996–2002. Interpretator literatury, tłumacz, pisarz i publicysta.
Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka
Dziennikarka popularnonaukowa, związana m.in. z „National Geographic Polska”, „Focusem” oraz z magazynem reporterskim „Weekend.Gazeta.pl”. Współautorka książek „Człowiek. Istota kosmiczna”, „Kosmiczne wyzwania” oraz „Odważ się robić wielkie rzeczy”. Rzeczniczka Centrum Badań Kosmicznych PAN. Ambasadorka Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.
Łukasz Wilczyński
Założyciel Planet Partners i Europejskiej Fundacji Kosmicznej. Prezes Space Communications Alliance, pierwszej na świecie globalnej sieci PR dla sektora kosmicznego. Pomysłodawca i współorganizator projektu European Rover Challenge (jednych z największych na świecie międzynarodowych zawodów robotyczno-kosmicznych). W latach 2008–2013 europejski koordynator organizacji The Mars Society.