Jesteś tutaj

Goście specjalni 5. ŚFN

Filtry: 
category_obszar,dzien_festiwalu

Szymon Kasperek

Szymon Kasperek – nauczyciel ze Śląska: slawista, anglista i germanista z wykształcenia, od lat uczy się i pogłębia swoją wiedzę w tym zakresie. Mówi w 16 językach. Pasjonat nauki i nauczania języków obcych.

Polski

Łukasz Alwast

Łukasz Alwast – dyrektor kreatywny, przedsiębiorca, menadżer. Chief Development Officer studia designu strategicznego Science Now oraz studia Stellar Fireworks – firmy specjalizującej się w produkcji narracyjnych projektów rozrywkowych.

Polski

prof. Ryszard Tadeusiewicz

Ryszard Tadeusiewicz – profesor Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii  Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W latach 1998–2005 rektor tej uczelni, a w latach 2010–2015 prezes Krakowskiego Oddziału PAN.

Polski

Maciej Siuda

Maciej Siuda – architekt i projektant

Jego dyplom XYZ STRUCTURE został finalistą w międzynarodowym konkursie Archiprix na MIT w Bostonie oraz był prezentowany m.in. w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. W latach 2008–2011 zdobywał doświadczenie w takich biurach projektowych jak Sou Fujimoto (Tokio) czy Grupo Aranea (Alicante). Współautor pawilonu DEVEBERE prezentowanego na Biennale Architektury w Wenecji. Od 2012 roku prowadzi autorskie studio architektoniczne – Maciej Siuda Pracownia. 

Polski

prof. Piotr Ładziński

Piotr Ładziński – profesor, specjalista I stopnia z neurochirurgii oraz II stopnia z wyróżnieniem z neurochirurgii i neurotraumatologii. Ordynator Klinicznego Oddziału Neurochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Polski

Agata Listoś-Kostrzewa

Agata Listoś-Kostrzewa – reportażystka, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego i Polskiej Szkoły Reportażu. Studiowała też w Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła Kurs Kreatywnego Pisania Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Publikowała m.in. w tygodniku „Polityka”, „Gazecie Wyborczej”, miesięczniku „Znak” oraz magazynie „Non/fiction”. Jej debiutancka książka reporterska o Bytomiu „Ballada o śpiącym lwie” ukazała się 2 września 2021 w wydawnictwie Dowody na Istnienie.
 

Polski

Witold Sobków

Witold Sobków – dyrektor polityczny w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Polski

Adrian Chrobot

Adrian Chrobot – analityk, ekspert ds. public affairs.

Polski

Ireneusz Bochenek

Ireneusz Bochenek – prawnik, politolog, urzędnik służby cywilnej, dyplomata.

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UŚ w Katowicach, w Międzynarodowej Szkole Nauk Politycznych UŚ oraz Ecole Nationale d’Administration w Paryżu. Pracował m.in. w Ambasadzie RP w Paryżu jako drugi sekretarz ds. politycznych – attaché prasowy, w Stałym Przedstawicielstwie RP w Brukseli, a także jako konsul w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Brukseli. Obecnie naczelnik w Departamencie Koordynacji Projektów Międzynarodowych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Polski

Michał Olszewski

Michał Olszewski – zastępca prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Prowadzi w imieniu prezydenta m.st. Warszawy zadania z zakresu: architektury, zagospodarowania przestrzennego, geodezji i katastru, polityki związanej z pozyskiwaniem funduszy europejskich, polityki miejskiej oraz metropolitalnej, polityki inwestycyjnej m.st. Warszawy, polityki mobilności, zarządzania ruchem drogowym, infrastruktury drogowej, zapewnienia obsługi informatycznej urzędu m.st. Warszawy oraz cyfryzacji m.st. Warszawy.

Polski

Strony

Nazwa użytkownika