Wiktor Niedzicki zajmuje się dziennikarstwem radiowym i telewizyjnym od 1975 roku. Sławę przyniósł mu autorski program „Laboratorium”, w ramach którego popularyzował wiedzę o fizyce i najważniejszych osiągnięciach techniki – podejmował m.in. tematykę laserów, energii jądrowej, radioastronomii czy mikroskopii, a także pokazywał naukę bliską życiu codziennemu. W telewizji tworzył i prowadził również takie programy, jak: „Kuchnia” i „Od kuchni” (wyjaśniające podstawy fizyki), „Cyrk fizyków” (ukazujące w lekki i zabawny sposób odkrycia fizyki), „Świat według Einsteina”, „Nobel dla Polaka”, „Encyklopedia niewiedzy” czy „Machina czasu”. Z kolei jako dziennikarz radiowy pracował w redakcji popularyzacji nauki w Programie Czwartym Polskiego Radia, a następnie w „Czterech porach roku” i „Lecie z Radiem” w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Działalność tę wspomina z ogromnym sentymentem.
Pozostaje również mocno związany ze środowiskiem akademickim. W 1972 roku ukończył studia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, a obecnie prowadzi w całym kraju wykłady na temat prezentacji nauki oraz jest starszym wykładowcą na Politechnice Warszawskiej i członkiem Akademii Inżynierskiej w Polsce. Popularyzuje naukę nie tylko wśród studentów – spotyka się również z młodzieżą szkolną, prezentując autorskie widowiska popularnonaukowe. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane dotychczas (w wersji dla dzieci i dla dorosłych): „Dziedzictwo Einsteina”, „Fizyka wokół nas”, „Spotkanie z jutrem”, „Światło”, „Dobrane małżeństwo, czyli fizyka i muzyka”, „Historia brudu” oraz „Kosmos w naszym domu” – to ostatnie zaprezentowane zostało nie tylko w kraju, ale też w Bułgarii. Wiktor Niedzicki może się również pochwalić tym, że samodzielnie przygotowuje większość zdjęć filmowych do swoich programów i projektów.
Zajmuje się także pisaniem książek popularnonaukowych i artykułów. Ma na swoim koncie m.in. poradnik Sztuka prezentacji w nauce, biznesie, polityce (2010), zbiór felietonów Teleobiektyw. Spojrzenie na naukę (2015) oraz cykl broszurek dla dzieci pod wspólnym tytułem Laboratorium Wiktora (ukazało się już 7 takich książeczek, a ich łączny nakład przekroczył pół miliona).
Wielki przyjaciel idei Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, którego funkcję ambasadora pełni od czwartej edycji przedsięwzięcia.
Aby być na bieżąco z działalnością Wiktora Niedzickiego, warto zajrzeć na jego stronę internetową wiktorniedzicki.pl oraz fanpage „Wiktor Niedzicki o polskiej nauce”. Można tam znaleźć mnóstwo filmów podróżniczych, ciekawostki ze świata nauki, relacje z wydarzeń i wiele więcej.