dr hab. Katarzyna Kłosińska

Dr hab., prof. ucz. Katarzyna Kłosińska pracuje w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w takich dziedzinach, jak: językoznawstwo normatywne, socjolingwistyka, politolingwistyka (język polityki), etnolingwistyka oraz leksykologia i semantyka. Ponadto jest kierownikiem Obserwatorium Językowego UW, które prowadzi słownik polskich neologizmów.  Jest też przewodniczącą Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

Wiktor Niedzicki

Wiktor Niedzicki zajmuje się dziennikarstwem radiowym i telewizyjnym od 1975 roku. Sławę przyniósł mu autorski program „Laboratorium”, w ramach którego popularyzował wiedzę o fizyce i najważniejszych osiągnięciach techniki – podejmował m.in. tematykę laserów, energii jądrowej, radioastronomii czy mikroskopii, a także pokazywał naukę bliską życiu codziennemu.

dr Łukasz Lamża

Dr Łukasz Lamża jest filozofem, specjalizującym się w filozofii nauki i biologii teoretycznej, oraz dziennikarzem naukowym. Jest pracownikiem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych (Uniwersytet Jagielloński) oraz członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”.

Jarosław Juszkiewicz

Jarosław Juszkiewicz jest dziennikarzem radiowym i lektorem, którego bliżej znamy jako polski głos nawigacji Google Maps. Choć niewątpliwie zapewniło mu to rozpoznawalność (próba zastąpienia go automatem w maju 2020 roku zakończyła się bezprecedensowym sprzeciwem użytkowników aplikcji), nie na tym kończy się jego działalność. Do 2020 roku pracował w Polskim Radiu Katowice, gdzie popularyzował naukę i nowoczesne technologie, a w latach 1992–1998 współpracował z Sekcją Polską BBC.

dr Tomasz Rożek

Dr Tomasz Rożek z wykształcenia jest fizykiem, z zawodu zaś dziennikarzem naukowym – choć, jak twierdzi, kiedyś chciał zostać lekarzem. Współzałożyciel Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych „Naukowi.pl” (2006–2018) oraz Śląskiej Kawiarni Naukowej. Udziela się w radiu eM, prowadząc autorski program „Labirynty wiedzy”, a także w porannej audycji Radia 357, odpowiadając na „Pytania z Ksieżyca” zadawane przez słuchaczy. Występował też w telewizji jako prowadzący program „Sonda 2”, jak również jako popularyzator nauki w sobotnim „Dzień dobry TVN”.