Kod
17

Stoisko Wydawnictwa Helion

Wydawnictwo Helion to lider specjalizujący się w literaturze informatycznej, działający na rynku książki nieprzerwanie od 1991 roku. Nasze publikacje to książki informatyczne pisane przez największych fachowców w swych dziedzinach. Kierowane są do wszystkich, którzy swoją codzienną pracę, rozrywkę czy naukę skupiają wokół technologii informatycznych. Poziom zaawansowania nie ma znaczenia.

FameLab: Inspiring Science Communication at its Best!

FameLab to największy na świecie konkurs w zakresie komunikacji naukowej (science communication). Ideą Konkursu jest popularyzowanie nauki oraz przedstawianie skomplikowanych zagadnień naukowych w zrozumiały sposób.<br><br>Gośćmi panelu będą laureaci tegorocznej edycji FameLab, którzy opowiedzą o swoich konkursowych doświadczeniach:<br>– dr inż.

Jak języki rodzą się i umierają? Przypadek Wilamowian

Podczas edukacji szkolnej uczymy się języków obcych, jednak mało refleksji poświęca się wielojęzyczności w naszym otoczeniu. Wykład ma na celu pokazanie zalet wielojęzyczności a także uczulenie na różne formy dyskryminacji użytkowników poszczególnych języków. Nie będą to jednak rozważania czysto teoretyczne, ale praktyczne - pokazana zostanie historia języka wilamowskiego, który używany przez ponad 700 lat w jednym miasteczku - Wilamowicach, na pocz. XXI w. znalazł się na skraju wymarcia.

The role of Polish Partners in Rebuilding the Ukrainian Higher Education System

Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli Państwowego Uniwersytetu w Mariupolu (Ukraina), z-cy dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, dr. Łukasza Gołoty, prorektora ds. współpracy krajowej i międzynarodowej UŚ, prof. dr hab. Tomasza Pietrzykowskiego, koordynatorki UŚ uniwersytetu europejskiego Transform4Europe, dr hab. Małgorzaty Myśliwiec, prof. UŚ. <br><br>Państwowy Uniwersytet w Mariupolu w Ukrainie jest członkiem stowarzyszonym sojuszu Transform4Europe, jednego z 55 uniwersytetów europejskich.

EU TalentON: Build the Team, Shape the Future

Konkurs EU TalentOn we wrześniu 2024 był organizowany w Katowicach przez Konsorcjum Akademickie Katowice – Miasto Nauki w ramach głównych obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024. To wydarzenie, w ramach którego młodzi, utalentowani naukowcy poszukiwali rozwiązań globalnych wyzwań. Konkurs jest inicjatywą Komisji Europejskiej, a jego celem jest promowanie współpracy i wymiany informacji między młodymi naukowcami. Wydarzenie przybliża naukę obywatelom, zapraszając ich do współtworzenia rozwiązań problemów współczesnego świata.

Wręczenie Nagród POP Science 2024 oraz rozmowa z laureatami

Podczas wydarzenia poznamy osoby nominowane oraz laureatki i laureatów Nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2024. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę w trzech kategoriach ogólnopolskich (wideoblog, strona internetowa/blog, audycja radiowa/podcast) oraz dwóch kategoriach regionalnych pod wspólną nazwą – myśl globalnie, działaj lokalnie –- odrębnie dla osób zatrudnionych na uczelniach regionu oraz mieszkańców województwa śląskiego.

Podróż przez języki i kultury

Dołącz do nas w fascynującą podróż przez języki i alfabety! Na naszym stoisku międzynarodowi studenci pochodzący z różnych zakątków świata nauczą Cię podstawowych słów w swoich językach, zaprezentują unikalne alfabety i napiszą Twoje imię po chińsku, wietnamsku, arabsku, ukraińsku, mongolsku czy koreańsku. To niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się więcej o ich krajach i tradycjach. Nasza przestrzeń łączy język z kulturą, ukazując, jak piękne i różnorodne mogą być podejścia do mowy i pisma.

11 ścieżek kariery w gamedevie

„Jak będę dorosły, to będę robić gry” – taka właśnie myśl przyświeca niejednemu graczowi i graczce wchodzącym w świat gier komputerowych. Stworzenie gry wymaga wielu różnych kompetencji, różnych umiejętności i doświadczeń. Grę trzeba zaprojektować, zaprogramować, wizualizować, sprawdzić pod kątem błędów, dodać dźwięk, stworzyć animacje postaci i trzeba pamiętać o jeszcze wielu innych aspektach. A samo stworzenie gry to nie wszystko! Należy jeszcze zadbać o marketing, zatrudnić odpowiednie osoby, pilnować finansowej strony całego projektu itd. Kim możesz być w branży gier?