Konkurs OFF Science – oddaj swój głos w plebiscycie internetowym!

Już teraz można oddawać głosy na najlepszy wynalazek w plebiscycie internetowym! Głosowanie potrwa do 4 grudnia do godz. 10:00.

Polski

OFF Science competition: submission deadline extended!

We look forward to meeting you, inventors! Until 13 November you can submit your original works for the OFF Science competition — Review of Garage Inventions taking place as part of the 6th ŚFN KATOWICE.

Angielski

Zgłoś swój wynalazek do Konkursu OFF Science – przedłużamy nabór do 16 listopada!

Wynalazco, czekamy na Ciebie! Do 16 listopada można zgłaszać swoje autorskie prace do Konkursu OFF Science – Przegląd Garażowych Wynalazków, który odbędzie się w ramach 6. ŚFN KATOWICE.

Polski

PLENEROWE MIASTO NAUKI – TRANSMISJA NA ŻYWO

W niedzielę 10 października transmitowaliśmy dla Was wydarzenia z plenerowego Miasta Nauki nad Rawą. Poniżej można zobaczyć z odtworzenia wszystko to, co działo się na 11 festiwalowych scenach!
 

Polski

Przedłużamy nabór do kolejnej edycji Konkursu OFF Science – Przegląd Garażowych Wynalazków

Już po raz czwarty poszukujemy przedstawicieli społeczności wynalazców-amatorów, którzy chcieliby pochwalić się efektami swoich prac przed szerszą publicznością – w tym wypadku przed publicznością piątej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Polski

Fotorelacja z III dnia ŚFN 2017

Dziękujemy Wam za trzy wspaniałe dni pełne emocji, zabawy i nauki! Nie spodziewaliśmy się, aż tak dużej frekwencji! Oznacza to, że takie wydarzenia są potrzebne. Jest to dla nas bardzo motywujące.
Do zobaczenia za rok? :)

Polski

Adapting to the future — ŚFN in a new format

The 7th Silesian Science Festival KATOWICE, taking place from 9 to 11 December, will be special in several respects. The uniqueness of this year’s edition will be demonstrated fist and foremost by the opening weekend of the European City of Science Katowice 2024 celebrations accompanying the 7th ŚFN. Both events will be held under the slogan: ‘Science will give us the future’.

Angielski

Nowe perspektywy czy nierealna utopia, czyli ŚFN a zrównoważony rozwój

O recyklingu, ograniczaniu zużycia materiałów nieodnawialnych czy oszczędzaniu energii mówi się od dawna. To właśnie na tych zasadach opiera się zrównoważony rozwój, który w Polsce zyskał rangę prawa podstawowego, wynikającego z zapisów Konstytucji RP. Z czasem poza ochroną środowiska do koncepcji włączono również inne czynniki: postęp społeczny i wzrost gospodarczy. Obecnie idea zrównoważonego rozwoju wydaje się jedną z najistotniejszych myśli społeczno-gospodarczych, mającą na celu zapewnić dobrobyt i bezpieczeństwo nie tylko ludzi, ale również całej planety. Nic zatem dziwnego, że goście Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE niejednokrotnie się do niej odnosili.

Polski

Zmieniamy się dla przyszłości – nowa formuła ŚFN

Siódma odsłona Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, która odbędzie się w dniach 9–11 grudnia, będzie wyjątkowa pod wieloma względami. O niepowtarzalności tegorocznej edycji świadczy przede wszystkim towarzyszący jej weekend otwarcia obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Oba wydarzenia odbędą się pod hasłem: „Nauka da nam przyszłość”

Polski

Strony

Nazwa użytkownika